وب سرویس کپچای صوتی

CAPTCHA مخفف شده عبارت Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart می باشد.

معمولاً در فرم های اینترنتی تصاویری را می بینیم که داخل آن اعداد و حروف به صورت نامرتب دیده می شود که نوعی تست است. نام این تست‌ها CAPTCHA می باشد که هدف از طراحی آن، این است که مشخص شود كاربر در حقیقت انسان است يا رایانه!! در صورت آنکه کپچا تشخیص دهد که یک ربات اینترنتی قصد پر کردن فرم مذکور را دارد، اجازه ادامه روند را نداده و بدین طریق از اسپم کردن، هک و سایر حملات اینترنتی جلوگیری می‌کند. متداول‌ترین مدل این تست‌ها شامل تعدادی حروف به‌هم ریخته و درهم می‌شود.

یکی از انواع جایگزین CAPTCHA‌های تصویری، مدل صوتی آن است. این مدل ، شامل صدای یک‌سری از حروف یا اعداد است. البته این حروف یا اعداد خیلی ساده بیان می‌شود و شما تنها نیاز دارید آنها را کپی کنید. البته مشکل اینجاست که ممکن است برنامه علاوه بر پخش خود صداها یک‌سری از صداهای پشت صحنه را هم برای شما ایجاد کند. هدف از این کار، ممانعت از تکمیل این تست‌ها توسط برنامه‌های خودکار مانند اپلیکیشن‌های تشخیص صدای رایانه است.

با استفاده از وب سرویس کپچای صوتی میتوانید از طریق نرم افزار خود به این قابلیت دسترسی داشته باشید. و امنیت نرم افزار خود را بالا ببرید.